گزیده روزنامه ها و خبرگزاری های کشور - مطالب بهمن 1388
 
تصاویر: صدور شناسنامه جدید مکانیزه

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌


www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌


www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌


www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌





نوع مطلب : ایران، 
برچسب ها :


متن‌نامه‌آمریكا،روسیه‌وفرانسه به‌آژانس
 
جام جم آنلاین:
 نمایندگان آمریكا،روسیه و فرانسه در آژانس بین المللی اتمی اخیراً نامه‌ای را خطاب به مدیركل آژانس درباره سوخت هسته‌ای ایران ارائه كرد‌ه‌اند.
 

به گزارش فارس،متن نامه‌ كه در تاریخ 12 فوریه (23 بهمن) به مدیركل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارائه شده به این شرح است.

مكاتبه به تاریخ 12 فوریه 2010 از جانب نمایندگان دائم فرانسه، فدراسیون روسیه و آمریكا در آژانس در خصوص سوختگیری مجدد راكتور تحقیقاتی تهران

مدیركل نامه‌ای را در تاریخ 12 فوریه 2010 از نمایندگان دائم فرانسه، فدراسیون روسیه و آمریكا در آژانس در خصوص سوخت‌گیری مجدد راكتور تحقیقاتی تهران، دریافت كرده است. طبق درخواست آنها، نامه پیوست جهت اطلاع شورای حكام منتشر شد.

عالیجناب
یوكیا آمانو
مدیركل
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی
مركز بین‌المللی وین

جناب آقای آمانو

فرانسه، فدراسیون روسیه و آمریكا، سند 6 ژانویه 2010 جمهوری اسلامی ایران را كه دیدگاه‌های ایران در خصوص سوخت‌گیری مجدد راكتور تحقیقاتی تهران را نقل می‌كند، در نظر گرفته است. ما متاسفیم كه ایران با پیشنهاد 21 اكتبر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی كه سه كشور ما آن را تصویب كرد، موافقت نكرد. ما نیاز ایران برای حصول اطمینان از این مطلب كه این پروژه به طور كامل به مرحله اجرا در بیاید را درك می‌كنیم.

ما خاطر نشان می‌كنیم كه پیشنهاد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، تعدادی مفاد را شامل می‌شود كه در خصوص تعهدات جمعی ما برای اجرای پیشنهاد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، اطمینان به وجود می‌آورد. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی موافقت كرد تا محافظت رسمی از مواد هسته‌ای ایران را برعهده گیرد. ما با یك توافقنامه الزام‌آور قانونی پروژه و تامین موافقت كردیم. ما توافق كردیم تا از طریق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از كمك فنی حمایت كنیم تا عملیات‌های ایمن راكتور تحقیقاتی تهران تضمین شود. ما تمایل خود را برای قراردادن اورانیوم با درصد غنای پایین ایران نزد یك كشور ثالث تا زمان تكمیل فرآیند ساخت ابراز كردیم. آمریكا تضمین‌های سیاسی قابل توجهی را درباره عملی شدن توافقنامه ارائه كرد.

بنابراین ما بر این باوریم كه پیشنهاد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، موثرترین و به موقع‌ترین مكانیزمی را در اختیار ایران قرار می‌دهد كه سوخت‌گیری مجدد راكتور تحقیقاتی تهران برای برآورده ساختن این نیاز انسانی را تضمین ‌كند و شروع به ایجاد اعتماد و اطمینان متقابل می‌كند.

ابراز تمایل عمومی رئیس‌جمهور احمدی‌نژاد در 2 فوریه برای ارسال اورانیوم با درصد غنای پایین 5/3 درصد به خارج از كشور و دریافت سوخت در چند ماه بعد از آن، ممكن است یا ممكن نیست كه این مطلب را بیان كند كه ایران در حال تجدید نظر موضع خود در خصوص پروژه سوخت راكتور تحقیقاتی تهران است، اما ما خاطر نشان می‌كنیم كه دولت ایران هنوز این مطلب را به طور مستقیم به آژانس بین‌‌المللی انرژی اتمی اطلاع نداده است.

اظهارات 7 فوریه وی مبنی بر اینكه ایران اورانیوم را تا سطح 20 درصد غنی سازی خواهد كرد و اعلام رسمی متعاقب ایران به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی كاملا غیرقابل‌توجیه و برخلاف قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد بوده و نمایانگر یك گام بیشتر در جهت قابلیتی برای تولید اورانیوم با درصد غنای بالا است. اگر ایران با این شدت رو به جلو حركت كند، این مسئله، نگرانی‌های جدیدی را درباره اهداف هسته‌ای ایران مطرح می‌كند، البته با توجه به این واقعیت كه این كشور نمی‌تواند سوخت هسته‌ای مورد نیاز را به موقع تولید كند تا تولید بی‌وقفه ایزوتوپ‌های پزشكی توسط راكتور تحقیقاتی تهران را تضمین كند.

ما نیاز ایران به رادیو ایزوتوپ‌های پزشكی را درك می‌كنیم. اگر ایران تمایلی به پذیرفتن پیشنهاد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ندارد، ما خاطر نشان می‌كنیم كه اینها (رادیو ایزوتوپ‌ها) در بازار جهانی موجود هستند و می‌توانند بعنوان جایگزین قابل اعتماد، به موقع و مقرون‌به‌صرفه پیشنهاد آژانس باشند. غنی‌سازی بیشتر ذخایر اورانیوم با درصد غنای پایین ایران نه تنها غیرضروری است بلكه بیشتر اعتماد جامعه بین‌‌الملل به اقدامات ایران را از بین می‌برد.

فلورنس مانژی، نماینده فرانسه
الكساندر ایمیوفسكی، نماینده روسیه
گلن دیویس، نماینده آمریكا





نوع مطلب : روسیه، امریکا، فرانسه، 
برچسب ها :


پنجشنبه 29 بهمن 1388 :: نویسنده : لیلا شادمان
برای رسیدگی به اعتراض تیموشنكو
نتایج انتخابات اوكراین معلق شد
 
جام جم آنلاین:
نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری اوكراین كه از پیروزی ویكتور یانوكوویچ، رهبر حزب مناطق این كشور حكایت داشت روز چهارشنبه به حالت تعلیق درآمد.
 

به گزارش آسوشیتدپرس، دادگاه اداری اوكراین چهارشنبه گفت كه تا 25 فوریه و برگزاری مراسم تحلیف ویكتور یانوكوویچ به اعتراض یولیا تیموشنكو، نخست‌وزیر این كشور علیه نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری رسیدگی می‌كند.

به‌گفته دادگاه تا آن زمان نتایج انتخاباتی اعلام شده توسط كمیسیون مركزی انتخابات مبنی بر این كه یانوكوویچ پیروز انتخابات هفتم ماه فوریه است، به حالت تعلیق در آمده است.

دادگاه اداری اوكراین اعلام كرد كه نتیجه انتخابات مبنی بر برتری سه درصدی رهبر حزب مناطق بر نخست‌وزیر این كشور تا 25 فوریه و اعلام نتایج تحقیقات این دادگاه به حالت تعلیق درآمده است.

خانم تیموشنكو كه پیش از این با خودداری از پذیرش نتایج انتخابات اعلام كرده بود كه در انتخابات تقلب شده سه‌شنبه مداركی را كه وی آن را شواهدی دال بر تقلب در انتخابات خوانده به دادگاه ارائه كرده است و خواستار بازشماری كامل آرا شده است.

وی با این حال از هواداران خود خواسته است تا از حضور در خیابان‌ها خودداری كنند.

نخست‌وزیر اوكراین که خود یکی از عوامل انقلاب نارنجی در این کشور بوده، ویکتور یانوکوویچ را به تقلب در انتخابات متهم کرد.





نوع مطلب : اوکراین، 
برچسب ها :


پنجشنبه 29 بهمن 1388 :: نویسنده : لیلا شادمان
در كراچی پاكستان
مرد شماره دو طالبان بازداشت شد
 
 مقامات ارشد نظامی در پاکستان تائید کرده اند که ملا عبدالغنی برادر، فرمانده ارشد گروه طالبان در شهر کراچی پاکستان بازداشت شده است.
 

ملا برادر به عنوان فرد شماره دوم گروه طالبان و معاون ملا محمد عمر محسوب شده که از نفوذ گسترده ای در میان اعضای این گروه برخوردار است.

برخی از گزارشها حاکی از این است که ملا برادر شورای کویته را که از آن به عنوان شورای رهبری طالبان نیز یاد می شود، اداره می کرد.

مقامات اطلاعاتی آمریکا با تائید باز داشت ملا برادر، ابراز امیدواری کرده اند که فرمانده ارشد طالبان اطلاعاتی را در مورد مخفیگاه ملا عمر، رهبر گروه طالبان، در اختیار آنان قرار دهد.

از قول مقامات آمریکایی گزارش شده است که ملا برادر پرنفوذترین عضو گروه طالبان است که از سال 2001 تا حالا بازداشت می شود.

گفته می شود که او بودجه گروه طالبان را تنظیم، فرماندهان نظامی این گروه را تعیین و تاکتیک های نظامی برای جنگ با نیروهای ائتلاف بین المللی در افغانستان را طراحی می کرد.

براساس اطلاعات اینترپول، ملا برادر در زمان حکومت گروه طالبان بر افغانستان، از اعضای برجسته این گروه بوده و به عنوان معاون وزیر دفاع در رژیم طالبان کار کرده است.

نام ملا برادر در فهرست تحریم های سازمان ملل متحد هم دیده می شود.این تحریم شامل مسدود کردن دارایی ها و ممنوعیت سفر و خرید و فروش اسلحه توسط افراد مرتبط با گروه های تروریستی می شود.

خبر باز داشت ملا برادر در حالی منتشر می شود که دولت افغانستان و متحدان بین المللی اش، بزرگترین عملیات نظامی علیه طالبان را در ولایت هلمند به آغاز كرده اند.

بازداشت ملا برادر می تواند تاثیر جدی بر فعالیت های نظامی طالبان داشته باشد. ذبیح ‌الله مجاهد، یکی از سخنگویان طالبان در افغانستان در گفت‌وگوی تلفنی با خبرگزاری آسوشیتدپرس خبر دستگیری ملا برادر را تکذیب کرد.





نوع مطلب : پاکستان، 
برچسب ها :


 هشدارمسکو به واشنگتن درباره حمله به ایران 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه به کاخ سفیدهشدار داد: حمله نظامی به ایران تنها شکست واشنگتن را به دنبال دارد و آمریکا از چنین اقدامی جان سالم به در نخواهند برد.به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی "راس بالت"، ژنرال "نیکولای ماکاروف " اعلام کرد: حمله نظامی احتمالی به ایران برای آمریکا تنها شکست به همراه دارد و آمریکا از چنین اقدامی جان سالم به در نخواهند برد. وی در عین حال تاکید کرد: رهبران روسیه تمام تلاش خود را بکار خواهند بست تا مانع از بروز چنین حمله ای شوند. ماکاروف دیروز گفت: دریادار "مایکل مولن " رئیس ستاد کل نیروهای مسلح آمریکا اخیرا اعلام کرده که در این کشور طرحی برای حمله نظامی به ایران وجود دارد. ولی آمریکایی ها باید دقیقا این مسئله را درک کنند که در حال حاضر و زمانی که آنها در حال انجام عملیات نظامی گسترده در افغانستان و عراق هستند، گشودن جبهه سومی برای حمله به ایران تنها منجر به شکست آنها می شود و نخواهند توانست از چنین اقدامی جان سالم به در ببرند. این ژنرال بلندپایه روسی معتقد است: عواقب حمله احتمالی به ایران "بسیار وحشتناک" خواهد بود، ضمن اینکه این عواقب تنها شامل منطقه نبوده و برای روسیه نیز خطرناک است. "نیکولای ماکاروف " افزود: ایران همسایه روسیه است، ما با دقت زیاد روند اوضاع پیرامون این کشور را زیر نظر داریم و رهبران روسیه به هر اقدامی دست خواهند زد تا مانع از بروز چنین روند اوضاعی (حمله نظامی به ایران) شوند. 





نوع مطلب : روسیه، 
برچسب ها :


انتقاد رئیس مجلس از ابهامات لایحه بودجه 89

گروه سیاسی: رئیس مجلس شورای اسلامی دیروز با حضوردر نشست نوبت صبح کمیسیون تلفیق بررسی لایحه بودجه سال 89 کل کشور از ابهامات موجود دراین لایحه انتقاد کرد. به گزارش اداره اخبار مجلس،  علی لاریجانی در این نشست، خاطر نشان کرد: بنای رسیدگی ها در کمیسیون تلفیق، لایحه دولت است نه اینکه از ابتدا قانون نوشته شود و لایحه دولت بر اساس آن اصلاح شود. وی بر ضرورت توجه به اسناد بالادستی، سند چشم انداز، برنامه توسعه، سیاست های کلی و قوانین مادر همانند قانون مدیریت خدمات کشوری و هدفمند کردن یارانه ها در بررسی و تصویب لایحه بودجه تاکید کرد و افزود: اگر دولت میل و سلیقه ای دارد که با موارد فوق ذکر منطبق است، باید تامین شود. رئیس مجلس همچنین با تاکید بر لزوم تحرک بخشی به خصوص در استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، یادآور شد: خیز بزرگ دولت برای پروژه های عمرانی خوب است ولی این موضوع باید با مشارکت دادن بخش خصوصی و در قالب اصل 44 دنبال شود. وی با اشاره به قانون خدمات کشوری، گفت: روح این قانون تنها افزایش حقوق نیست بلکه در آن به کوچک سازی دولت نیز توجه شده است. اما لایحه دولت با روح قانون خدمات کشوری مغایرت دارد و پیشنهاداتی در این لایحه مطرح شده که به بزرگ شدن دولت می انجامد. لذا ضرورت دارد که کمیسیون تلفیق برای این موضوع فکری بکند. لاریجانی تصریح کرد: اجازه جابجایی های زیاد منابع از جاری به عمرانی و از عمرانی به جاری ، منطبق با انضباط مالی نیست. وی با بیان اینکه انعطاف خوب است اما همراه با انضباط مالی، خاطرنشان ساخت: در واقع جابجایی های زیاد مانع نظارت مجلس می شود از این رو باید اختیار جابجایی منابع در حد معقول به دولت داده شود. رئیس قوه مقننه همچنین برلزوم تنظیم یک رابطه مالی شفاف بین دولت و وزارت نفت تاکید کرد و گفت: رابطه مالی دولت و وزارت نفت باید به درستی و همراه با رعایت قانون اساسی و شفافیت کامل تنظیم شود. از مهمترین دستور کارهای دیروز نشست کمیسیون تلفیق بررسی تعیین سقف درآمد هدفمند کردن یارانه ها بود که از مهمترین مسائل مطرح در لایحه بودجه 89 است . دولت در لایحه تقدیمی به مجلس سقف 40 هزار میلیارد  تومان از هدفمند کردن یارانه ها را برای خود در نظر گرفته در حالی که مجلس در مصوبه خود در قانون هدفمند کردن یارانه سقف 10 تا 20 هزار میلیارد تومان را برای سال اول اجرای این قانون درنظر داشت.اختلاف مجلس و دولت در این موضوع این است که دولت سال 88 را سال اول اجرای قانون تلقی می کند و سال 89 را سال دوم عنوان کرده است اما مجلس به دلیل فراهم نشدن مقدمات اجرای این قانون معتقد است سال 89 سال پایه و اول برای اجرای قانون مذکور است بنابراین رئیس مجلس در نشست مشترک دولت و مجلس که با حضور روسای دو قوه برگزار شد بر نظر مجلس تاکید کرد و رئیس جمهور نیز در آن جلسه وهمچنین در کنفرانس مطبوعاتی خود در روز سه شنبه که با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی برگزار شد بر همان نظر اولیه تاکید کرد. غلامرضا مصباحی مقدم رئیس کمیسیون ویژه مجلس نیز دیروز در گفتگو با مهر ضمن خودداری ازمصاحبه درخصوص اظهارات روز سه شنبه احمدی نژاد مبنی بر توافق انجام شده بین دولت و مجلس در این موضوع گفت: بحث تعیین سقف درآمد حاصل از یارانه ها در جلسه امروز(چهارشنبه)  کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار می گیرد و نتیجه آن هر چه باشد در صحن علنی به رای نمایندگان گذاشته خواهد شد.





نوع مطلب : مجلس شورای اسلامی، 
برچسب ها :


پیش بینی تورم 19 تا 22 درصدی ازسوی وزیراقتصاد  

 مخبر کمیسیون تلفیق مجلس از بررسی سناریوهای مختلف هدفمند سازی یارانه ها با حضور 2 وزیر و دو معاون رئیس جمهور در این کمیسیون خبر داد و اعلام کرد: به گفته وزیر اقتصاد با اجرای لایحه دولت در هدفمند کردن یارانه ها تورم بین 19 تا 22 درصد و رشد اقتصادی بین 4 تا 5.4 درصد خواهد شد. محمد مهدی مفتح دیروز در نشست خبری روزانه خود در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب، افزود: براساس گزارش وزیر امور اقتصادی و دارایی درآمدهای مالیاتی کشور در 10 ماه گذشته 92 ممیز 6 دهم درصد محقق شده است و در مورد صادرات نفت خام نیز 111 ممیز 2 دهم درصد درآمدهای پیش بینی شده در بودجه 88 محقق شده است. مفتح ادامه داد: در بخش هزینه ها نیز در مجموع 80 ممیز نیم درصد از اعتبارات در 10 ماه گذشته تخصیص داده شده که برای اعتبارات جاری 90 ممیز 8 دهم درصد و برای اعتبارات عمرانی 66 ممیز 4 دهم درصد است. مخبر کمیسیون تلفیق با اشاره به اینکه اگر لایحه بودجه سال آینده بدون در نظر گرفتن هدفمند کردن یارانه ها اجرا شود ، 10 درصد تورم و 6 درصد رشد اقتصادی خواهیم داشت ، گفت: چنانچه لایحه بودجه سال آینده با در نظر گرفتن هدفمند کردن یارانه ها و مطابق با لایحه دولت به اجرا درآید بین 9 تا 12 درصد اضافه تورم خواهیم داشت و نرخ رشد اقتصادی نیز یک و نیم تا 2 درصد مطابق پیش بینی های دولت کاهش می یابد. مفتح ادامه داد : کمیسیون تلفیق تمام گزینه های پیش رو را در مورد نحوه هدفمند کردن یارانه ها مورد توجه قرار خواهد داد و به مجلس گزارش می کند. وی با اشاره به اینکه پیش بینی وزارت نفت از میانگین قیمت نفت خام در سال 2010 حدود 70 دلار است، گفت: در جلسه کمیسیون تلفیق در مورد ضرورت سرمایه گذاری در بخش های بالادستی و پایین دستی صنعت نفت نیز مباحثی مطرح شد.  مخبر کمیسیون تلفیق مجلس گفت: یکی از مباحثی که در جلسه امروز مطرح شد ،رشد 35 درصدی بودجه شرکت های دولتی در لایحه بودجه 89 بود.  مفتح ادامه داد: رشد بودجه شرکت های دولتی از میانگین رشد بودجه که مقدار آن 31 درصد است در سال آینده بیشتر شده است و این موضوع به اعتقاد نمایندگان عضو کمیسیون با اصل کاهش حضور دولت در اقتصاد و همچنین سیاست های کلی اصل 44 مغایرت دارد.  وی با اشاره به حضور رئیس مجلس در جلسه صبح دیروز کمیسیون تلفیق گفت: دکتر لاریجانی در سخنانی در جمع اعضای کمیسیون تلفیق بر هماهنگی کامل دولت و مجلس در روند بررسی لایحه بودجه، توجه به اسناد بالادستی بودجه و قوانین مادر و توجه به سلائق اجرایی دولت تاکید کرد.  مفتح با اشاره به گزارش سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی در جلسه دیروز کمیسیون تلفیق در مورد نحوه اجرای هدفمند کردن یارانه ها در سال آینده، گفت: آنچه مشخص است این است که بازتوزیع منابع حاصل از هدفمند کردن یارانه ها در سال 89 براساس خوشه بندی نخواهد بود و به صورت داوطلبانه انجام می شود. وی ادامه داد: دولت برای اجرای هدفمند کردن یارانه ها در حال حاضر مشغول بررسی سناریوهای مختلف است اما به هر حال اجرای هدفمند کردن یارانه ها در قالب 9 بسته سیاستی- حمایتی در سال 89 اجرا خواهد شد. بسته های حمایت از تولید، ذخیره استهلاک، بازتوزیع، نظام پولی ، تنظیم بازار و حمل و نقل از مواردی است که با هدفمند کردن یارانه ها در سال 89 اجرایی می شود. مفتح در مورد سناریوهای مورد نظر دولت برای اجرایی شدن هدفمند کردن یارانه ها در سال آینده نیز گفت : بر اساس یکی از این سناریوها کالاهایی که مشمول اصلاح قیمت می شوند در قالب سبدهایی مورد توجه قرار می گیرند و قیمت کالاهای این سبدها در مجموع در طول پنج سال به ارقام گفته شده در قانون هدفمند کردن یارانه ها می رسد. وی با اشاره به اینکه افزایش قیمت متوازن کالاهای مشمول در طول پنج سال یکی از دیگر سناریوهای مورد توجه دولت است گفت: براساس گزینه دیگری که دولت مد نظر دارد قیمت بنزین در سال اول اجرای هدفمند کردن یارانه ها به میزان 40 درصد قیمت فوب خلیج فارس افزایش می یابد. مفتح گفت: اگر دولت بخواهد به 40 هزار میلیارد تومان درآمدی که ناشی از هدفمند کردن یارانه هاست دست یابد چاره ای جز افزایش میزان ذکر شده در قیمت بنزین ندارد. به گفته مخبر کمیسیون تلفیق بودجه این کمیسیون در حال حاضر تنها به بررسی لایحه بودجه سال 89 می پردازد و نظر نهایی در مورد ارقام بودجه سال آینده و همچنین نحوه اجرای هدفمند کردن یارانه ها در جلسه علنی مجلس مشخص خواهد شد.     





نوع مطلب : اقتصاد، 
برچسب ها :


شرایط تقسیط بدهی تلفن همراه اعلام شد  

بحث پرداخت و انجام تقسیط هزینه قبوض تلفن همراه که تا پیش از این در اداره مشترکان مرکزی انجام می شد به گفته مدیر کل امور مشترکان شرکت ارتباطات سیار با هماهنگی  انجام شده و توسعه نرم افزار و آماده سازی مراکز هشتگانه این بحث به مراکز هشتگانه دولتی آورده شده و در این مراکز انجام می شود و برنامه  این است که این کار در آینده از طریق مراکز تلفن ثابت انجام شود. علی حمیدی  مدیر کل امور مشترکان شرکت ارتباطات سیار ایران در گفت وگو با ایسنا با بیان این که پرداخت اقساط قبوض باید به صورت ماهیانه توسط مشترک انجام شود اظهار کرد: البته موضوع قطع میان دوره در رابطه با این مشترکان هم حاکم است درواقع قطعی میان دوره برای همه خطوط و درصورت نپرداختن قبوض اعمال می شود. وی یادآور شد:  یکسری خطوط قطع کامل هستند که قرار شده این  خطوط را با مجوزی که از مدیرعامل شرکت دریافت کردیم تا تاریخ 29 اسفندماه به صورت یک طرفه وصل  شود و در این راستا از مشترکان درخواست می کنیم با توجه به این که ما بستر این کار را فراهم کردیم آن ها نیز هرچه سریع تر نسبت به تقسیط بدهی خود اقدام کنند. مدیرکل امور مشترکین شرکت ارتباطات سیار ایران با بیان اینکه بهترین شیوه پرداخت غیرحضوری روش تلفنبانک است گفت: با تماس تلفنی مشترک در منزل و از طریق تلفن ثابت می تواند قبض خود را پرداخت کند یا از طریق تلفن همراه; به عنوان مثال شماره 09622 بانک ملی اگر از طریق تلفن همراه هم با این شماره برای پرداخت قبض تماس گرفته شود، هیچ هزینه ای برای مشترک محاسبه نمی شود. وی ادامه داد: اگر مشترک برای پرداخت از این روش اقدام کند; بعد از دادن شماره کارت و بعد رمز دوم کارت، اپراتور از مشترک تاییدیه مبلغ قبض را دریافت می کند و اگر دوباره تماس بگیرد اطلاعات کامل به مشترک مبنی بر پرداخت قبض در تاریخ مورد نظر داده می شود.  وی درباره این شیوه پرداخت گفت: در این روش مشترک نیازی به خروج از منزل و جابه جایی ندارد که این موضوع خود به کاهش بسیاری از ترددهای بی رویه منجر می شود و از طرفی ارتباط تلفنی بسیار سهل تر از ارتباط اینترنتی برقرار و این اطلاعات به صورت صحیح و سریع به شبکه ما منتقل می شود; در این روش انتقال اطلاعات کوچک ترین خدشه ای بر آن وارد نیست و کارمزدی هم از مشترک دریافت نمی شود. حمیدی گفت: عمده هدفمان بر این است که در سراسر کشور پرداخت ها به صورت غیرحضوری انجام شود که آمار این نوع پرداخت ها هم رو به افزایش است; ما در طرح 30 سیب سبز، 33 درصد پرداخت غیرحضوری داشتیم که این میزان را به حدود 40 درصد رساندیم که نزدیک نیمی از مشترکان مان پرداخت غیر حضوری را انجام می دهند. وی با بیان اینکه هدف گیری سه طرح همراه اول به پرداخت غیرحضوری دیده شده و برای مشترکان خوش حساب است گفت: طرح همراه فجر هم در این راستا طراحی شده و این را به صورت سراسری و در کل استان ها انجام شد که فقط مختص مشترکان خوش حساب نیست بلکه برای همه مشترکانی است که تا تاریخ پنجم اسفندماه 88 نسبت به پرداخت آخرین قبض و صورت حساب  خود اقدام می کنند. مدیرکل امور مشترکان شرکت ارتباطات سیار ایران ابراز کرد: در این بحث خط تعدادی از مشترکان قطع کامل شده است که اگر قبوض خود را پرداخت کنند مشمول این طرح می شوند و بحث دیگر این است که در بحث پرداخت مساله تقسیط هم آوردیم و تسهیلاتی مدنظر قرار دادیم که مشترکان مراجعه و با قسطی کردن بدهی ها، خطوطشان وصل شده و در طرح هم شرکت کنند. وی تصریح کرد: در این طرح مشترکانی که خطوطشان یکطرفه شده است هم شرکت می کنند اما برای کسانی که خطوطشان دو طرفه است و بدهی پیشین ندارند، طبیعی است شامل امتیاز بیش تری هستند.





نوع مطلب : اقتصاد، 
برچسب ها :


برای نخستین بار در کشور و توسط شهرداری اصفهان;

طرح کارت پارک هوشمند در اصفهان به اجرا در آمد 


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان از راه اندازی و اجرای موفقیت آمیز طرح کارت پارک هوشمند برای نخستین بار در کشور خبر داد. مصطفی نوریان با اعلام این خبر گفت: در راستای تحقق شهرداری الکترونیک و رفاه حال شهروندان، همزمان با سی و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، طرح کارت پارک هوشمند توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان به بهره برداری رسید.
وی با اشاره به مشکلات ناشی از دریافت و پرداخت وجه و محاسبه ساعات پارک وسایل نقلیه و عدم اخذ اطلاعات آماری طرح کارت پارک ساعتی افزود: حوزه حمل و نقل و ترافیک در راستای توسعه فناوری های الکترونیک و همگام با سیاست های شهرداری اصفهان، طرح کارت پارک هوشمند را مورد بهره برداری قرار داده است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان اظهار داشت: سیستم استفاده شده در اجرای طرح کارت پارک هوشمند برای نخستین بار در سطح کشور به مرحله اجرا رسیده و تکنولوژی به کار رفته در آن به صورت انحصاری توسط شهرداری اصفهان به بهره برداری رسیده است.
وی حذف داد و ستد وجه نقد به صورت سنتی و امکان دستیابی به ریز اطلاعات خودرو پارک شده را از مشخصات دیگر اجرای طرح کارت پارک هوشمند عنوان کرد و ادامه داد: دستیابی به اطلاعات صحیح و دقیق تمامی وسایل نقلیه فعال، یکی از مهمترین مولفه های مدیریت ترافیک در شهرهای بزرگ محسوب می شود که خوشبختانه اجرای طرح کارت پارک هوشمند، این مهم را محقق ساخته است.
نوریان با اشاره به اینکه طبق بررسی های انجام گرفته در سال گذشته، 147 هزار تقاضای پارک مورد نیاز از سوی شهروندان در شهر اصفهان به ثبت رسیده است تصریح کرد: در سال 87، ظرفیت پارکینگ های عمومی ارائه شده، 9 هزار و 851 جایگاه بوده است که با احتساب تعداد فضاهای پارک حاشیه ای، 67 هزار ظرفیت به این تعداد جایگاه افزوده شده است.





نوع مطلب : اخبار شهرستانها، 
برچسب ها :


اخراج برخی کارشناسان سفارت انگلیس در تهران

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس از اخراج برخی کارشناسان سفارت انگلیس در تهران خبر داد و با اشاره به جزئیات برخی روابط با این کشور، گفت: روابط اقتصادی ایران با انگلیس بیش از یک میلیارد دلار بوده که کاهش روابط اقتصادی با انگلیس تا سقف 500 میلیون دلار به دولت پیشنهاد شده است. محمد کریم عابدی در گفتگو با فارس با اشاره به تاریخچه روابط ایران و انگلیس، گفت: رابطه انگلیسی ها با ایران، رابطه خوبی نبوده و تاریخ نشان می دهد که انگلیس ها همیشه بر سر ملت ایران کلاه می  گذاشتند و تاریخ نظام غرب نیز نشان می دهد که در هر رابطه ای اگر منافع غرب 100 بوده، منافع ایران یک بوده است.   نماینده مردم فردوس و طبس با تاکید بر اینکه انگلیس همیشه منافع خود را حفظ کرده و خود را به مردم ایران تحمیل کرده  است، اظهار کرد: انگلیسی ها در دوره قاجار، بهترین فرهیختگان و آزادگان پیروز ایران را با چراغ خاموش و روشن به شهادت رساندند.   عابدی افزود: انگلیسی ها در دوره قاجار امیرکبیر را که پدر دارالفنون و تکنولوژی روز و جدید ایران است را به بدترین وجه ممکن تحقیر کرده و او را با توطئه خبیثانه به شهادت رساندند.   نماینده طبس در مجلس با بیان اینکه انگلیسی ها در موضوعات مختلف سعی می  کردند ایران را به خود وابسته نگه دارند، ادامه داد: امروز آنها با وجود کاهش تولید دخانیات، حدود 270 میلیون دلار دخانیات و سیگار و مواد دودزا وارد ایران می کنند.   عابدی با تاکید بر اینکه انگلیس در دوران جنگ نیز بالاترین حمایت ها را از حزب بعث کرد و سلاح های مدرن و پیشرفته به عراق واگذار کرد، ادامه داد: ایران که قبل از انقلاب تانک های چیفتن و اسکورپین خریداری کرده بود، قطعات آنها را به ایران نداد و کشور در این زمینه دچار مشکل  شد و صنعت گران ایران مجبور شدند خودشان آن را بسازند.   وی با بیان اینکه انگلیس کشور مورد اعتمادی برای ایران و هیچ کشوری دیگری نیست; چرا که فقط به منافع خود فکر می کند، اظهار داشت: آنها سعی کردند که با اتخاذ مواضع خبیثانه در 1+5 در موضوع هسته ای مشکل درست کنند. 





نوع مطلب : انگلیس، 
برچسب ها :




( کل صفحات : 16 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   
گزیده روزنامه ها و خبرگزاری های کشور
گزیده روزنامه ها و خبرگزاری های کشور
درباره وبلاگ

گزیده روزنامه ها و خبرگزاری های کشور

مدیر وبلاگ : لیلا شادمان
مطالب اخیر
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :