گزیده روزنامه ها و خبرگزاری های کشور - جزئیات بررسی افزایش قیمت گاز و سی.ان.جی
 

جزئیات بررسی افزایش قیمت گاز و سی.ان.جی 

  با ارائه پیشنهادهای مختلفی که وزارت نفت، ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت و انجمن صنفی جایگاهداران CNG ارائه کرده اند، طرح بررسی افزایش قیمت گاز طبیعی مشترکان خانگی و تجاری و CNG در دولت آغاز شده است.
به گزارش مهر، در حال حاضر سناریوهای مختلفی برای افزایش بهای گاز و CNG مطرح است که افزایش قیمت گاز بخش های خانگی و تجاری به 70 تا 80 تومان و افزایش بهای هر مترمکعب CNG به 100 تا 120 تومان بیش از سایر گزینه ها محتمل به نظر می رسد.
هم اکنون متوسط  قیمت هر متر مکعب گاز بخش های خانگی و تجاری حدود 100 ریال و هر متر مکعب سی. ان. جی 400 ریال توسط شرکت ملی گاز ایران به مشترکان عرضه می شود.
سید مسعود میرکاظمی وزیر نفت درباره ضرورت افزایش قیمت گاز با تاکید بر اینکه در حال حاضر میزان مصرف گاز طبیعی در کشور براساس الگوهای تعریف شده نیست، گفته است: برای اصلاح الگوی مصرف گاز افزایش قیمت این حامل انرژی ضروری به نظر می رسد.
این عضو کابینه دولت با تاکید بر اینکه باید برای کاهش مصرف گاز در کشور بهای این حامل انرژی 30 درصد از قیمت بین المللی آن تعیین شود اظهار کرد: بر این اساس باید قیمت گاز طبیعی در بخش خانگی و تجاری به 90 تا 100 تومان به ازای هر متر مکعب افزایش یابد.
محمد رویانیان رییس ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت کشور هم با اشاره به اینکه افزایش قیمت CNG در سال جاری محتمل به نظر می رسد، گفت: به نظر می رسد قیمت هر مترمکعب سی.ان.جی 40 تومان پایدار باقی نمی ماند و قیمت این حامل انرژی حداقل به 100 تومان افزایش یابد که این حداقل افزایش قیمت CNG است.

نوع مطلب : اقتصاد، 
برچسب ها : افزایش قیمت گاز، سی.ان.جی، افزایش بهای گاز،
گزیده روزنامه ها و خبرگزاری های کشور
گزیده روزنامه ها و خبرگزاری های کشور
درباره وبلاگ

گزیده روزنامه ها و خبرگزاری های کشور

مدیر وبلاگ : لیلا شادمان
مطالب اخیر
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :