گزیده روزنامه ها و خبرگزاری های کشور - نتایج اولیه انتخابات عراق
 
شنبه 29 اسفند 1388 :: نویسنده : لیلا شادمان
نتایج اولیه انتخابات عراق
 
ائتلاف مالکی پیشتاز است
 
 شمارش 89 درصد آرا انتخابات پارلمانی عراق از پیشتازی ائتلاف دولت قانون به رهبری نوری المالکی با اختلاف 40 هزار رای از فهرست العراقیه به ریاست ایاد علاوی حکایت دارد.
 

به گزارش مهر، شمارش 89 درصد آرای انتخابات پارلمانی عراق از رقابت نزدیک ائتلاف دولت قانون به رهبری نوری المالکی و فهرست العراقیه به ریاست ایاد علاوی حکایت دارد، اما دولت قانون همچنان پیشتاز است.

کمیساریای عالی انتخابات عراق اعلام کرد که نتایج شمارش 89 درصد آرای انتخابات پارلمانی عراق در تمام استانهای این کشور به جز استانهای اربیل، سلیمانیه و دهوک حاکی از آن است که ائتلاف دولت قانون به رهبری نوری المالکی با اختلاف 40 هزار رای از فهرست العراقیه به ریاست ایاد علاوی پیشتاز است.

طبق نتایج جدید به دست آمده، ائتلاف دولت قانون با کسب دو میلیون و 448 هزار و 452 رای همچنان در صدر قرار دارد و فهرست العراقیه نیز با کسب دو میلیون و 408 هزار و 547 رای در مکان دوم قرار دارد و ائتلاف ملی عراق به رهبری عمار الحکیم با یک میلیون و 859 هزار و 606 رای در مکان سوم قرار دارد.

بنابراین نوری المالکی در 7 استان از مجموع 18 اسان عراق از جمله بغداد و بصره بیشترین رای را از آن خود کرده است. این در حالی است که ایاد علاوی در 5 استان، ائتلاف ملی عراق و ائتلاف کردستان نیز هر کدام در 3 استان بیشترین رای را کسب کرده اند.

در همین راستا قاسم العبودی سخنگوی کمیساریای عالی انتخابات عراق ابراز امیدواری کرد که امروز شمارش آرا به پایان برسد. وی پیش بینی کرد که طی روزهای آتی نتایج نهایی انتخابات اعلام خواهد شد.

نوع مطلب : عراق، 
برچسب ها : نتایج اولیه انتخابات عراق، انتخابات عراق، نتایج انتخابات عراق، نوری المالکی، العراقیه، ایاد علاوی، اربیل، سلیمانیه و دهوک، ائتلاف ملی عراق،
گزیده روزنامه ها و خبرگزاری های کشور
گزیده روزنامه ها و خبرگزاری های کشور
درباره وبلاگ

گزیده روزنامه ها و خبرگزاری های کشور

مدیر وبلاگ : لیلا شادمان
مطالب اخیر
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :