گزیده روزنامه ها و خبرگزاری های کشور - ارزش كالاهای وارداتی ، آنلاین تعیین می‌شود
 
معاون امور گمرکی گمرک ایران:
 
ارزش كالاهای وارداتی ، آنلاین تعیین می‌شود
 
جام جم آنلاین: محمدرضا نادری معاون امور گمرکی گمرک ایران گفت: با بهره‌برداری آزمایشی از سیستم متمرکز تعیین ارزش گمرکی در گمرک غرب تهران ، از این پس تعیین ارزش کالاهای وارداتی به صورت آنلاین انجام خواهد شد.
 

به گزارش ایرنا ،‌ معاون امور گمرکی گمرک ایران گفت: با راه‌‌اندازی این سیستم مشکلات مربوط به برخی مغایرت‌ها درخصوص ارزشگذاری کالا به طور مطلوبی کاهش خواهد یافت.

وی اظهار كرد: در بحث تعیین ارزش، انتقاداتی از سوی برخی واردکنندگان، تولیدکنندگان و حتی مدیران دولتی وجود داشت که خواستار مشخص‌ شدن رویه تعیین ارزش در گمرکات بودند.

معاون امور گمرکی با اشاره به حجم زیاد پرونده‌‌های اختلافی مربوط به مرحله ترخیص و بعد از ترخیص کالا ، اظهار كرد: پس از انقلاب اسلامی 52 بازارچه مرزی در کشور ایجاد شده که از حجم فعالیت زیادی در زمینه مسائل تجاری برخوردارند. این بازارچه‌ها نیز از نظر دسترسی به اطلاعات مربوط به تعیین ارزش با محدودیت‌‌هایی روبه‌‌رو بودند.

وی با اشاره به این‌که استقرار سیستم ارزشگذاری کالا بر پایه وب از پروژه‌های مهم طرح تحول گمرکی است، مشکلات اعتباری را یکی از محدودیت‌‌های پیش‌روی این پروژه خواند و گفت: با وجود تخصیص نیافته اعتبارات مورد نیاز، رئیس کل گمرک ایران با مسئولیت خود دستور تامین اعتبارات مورد نیاز این پروژه را صادر کرده است.

نوع مطلب : اقتصاد، 
برچسب ها : ارزش كالاهای وارداتی، آنلاین، كالاهای وارداتی، امور گمرکی، گمرک ایران،
گزیده روزنامه ها و خبرگزاری های کشور
گزیده روزنامه ها و خبرگزاری های کشور
درباره وبلاگ

گزیده روزنامه ها و خبرگزاری های کشور

مدیر وبلاگ : لیلا شادمان
مطالب اخیر
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :