تبلیغات
گزیده روزنامه ها و خبرگزاری های کشور - معرفی بیش از 6 هزار نامزد دارای صلاحیت/ صالح المطلک رد صلاحیت شد
 

تحولات انتخاباتی عراق/

معرفی بیش از 6 هزار نامزد دارای صلاحیت/ صالح المطلک رد صلاحیت شد

کمیته عالی مستقل انتخابات عراق پس از بررسی پرونده و سوابق نامزدهای انتخابات پارلمانی این کشور، اسامی نامزدهای دارای صلاحیت را برای شرکت در این رقابت دموکراتیک معرفی کرد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه الصباح، در اعلام اسامی نامزدهای نهایی شرکت کننده در انتخابات پارلمانی هفتم مارس (16 اسفندماه) عراق، به گزارش های صادره از سوی هیئت بازخواست و عدالت توجه شده است.

بنابر این گزارش؛ 6 هزار و 172 نامزد از احزاب و جریان های مختلف این کشور برای شرکت در انتخابات پارلمانی دارای صلاحیت های لازم شناخته شده اند.

همچنین نامزدهایی که مدارک جعلی ارائه کرده یا همچنان وابستگی نظامی داشته اند نیز فاقد صلاحیت شناخته شده اند. از طرفی نامزدهایی که دارای سوء پیشینه و فساد اخلاقی بوده اند نیز در فهرست نامزدهای دارای صلاحیت جای نگرفته اند.

بنابر این گزارش؛ بر طبق تصمیمات هیئت بازخواست و عدالت (کمیته پاکسازی بعثی ها) که توسط کمیته عالی مستقل انتخابات عراق تایید شد، "صالح المطلک" رئیس جبهه گفتگوی ملی و "ظافر العانی" از نامزدهای فهرست العراقیه به ریاست "ایاد علاوی" (نخست وزیر سابق) از حضور در انتخابات پارلمانی هفتم مارس منع شدند.

این دو چهره از شخصیت های وابسته به نظام منحله بعث بوده اند که در سال های اخیر علیه ایران نیز مواضع خصمانه ای داشته اند.

بر این اساس، صالح المطلک و ظافر العانی به صورت نهایی برای شرکت در انتخابات پارلمانی هفتم رد صلاحیت شده اند. 

از سوی دیگر در فهرست، نامزدهای دارای صلاحیت برای شرکت در انتخابات پارلمانی نام "طارق الهاشمی" معاون رئیس جمهوری عراق، "خالد العطیه" نایب رئیس پارلمان، "عادل عبدالمهدی" معاون اول رئیس جمهور نیز دیده می شود.

همچنین "جلال طالبانی" رئیس جمهور و "مسعود بارزانی" رئیس اقلیم کردستان عراق بار دیگر بر برگزاری انتخابات شفاف و سالم در این کشور تاکید کردند.

نوع مطلب : عراق، 
برچسب ها :
گزیده روزنامه ها و خبرگزاری های کشور
گزیده روزنامه ها و خبرگزاری های کشور
درباره وبلاگ

گزیده روزنامه ها و خبرگزاری های کشور

مدیر وبلاگ : لیلا شادمان
مطالب اخیر
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :