تبلیغات
گزیده روزنامه ها و خبرگزاری های کشور - وابستگی به نفت در بودجه 89 افزایش یافته است
 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

وابستگی به نفت در بودجه 89 افزایش یافته است  

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بودجه سال 89 وابستگی به نفت افزایش یافته است.
سیدکاظم دلخوش نماینده صومعه سرا، در گفت وگو با ایلنا، در پاسخ به سوالی که به چگونگی تصویب بودجه 89 علیرغم تصویب برنامه پنجم توسعه اشاره داشت، گفت: طبق آیین نامه داخلی مجلس و با توجه تاخیر دولت در ارائه قانون برنامه پنجم و لایحه بودجه 89، قرار بر این است که کمیسیون تلفیق در حال حاضر لایحه بودجه را بررسی و تصویب کند و پس از آن، تنظیم و تصویب قانون برنامه پنجم را در دستورکار خود قرار دهد.
وی افزود: به نظر می رسد مجلس بتواند در زمان باقی مانده پس از تصویب بودجه 89 برنامه پنجم را نیز تصویب کند و مشکلی هم پیش نیاید.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بودجه سال 89 وابستگی به نفت افزایش یافته است، تصریح کرد: در بودجه سال 89 قیمت نفت 65 دلار دیده شده و 30 درصد هم نرخ مالیات بر فروش نفت افزایش یافته است. هر دو این موارد گویای افزایش وابستگی بودجه سال آتی کشور به نفت است.
دلخوش در عین حال نرخ نفت در بودجه سال 89 را واقعی دانست و یادآور شد: در بودجه سال 89 نرخ هر بشکه نفت 65 دلار پیش بینی شده و این رقم نسبت به سال گذشته واقعی تر است.
وی با بیان اینکه اگر نقدینگی کنترل نشود، تورم رشد خواهد کرد، گفت: تورم در صورتی که نقدینگی بدون کنترل باشد، رشد می کند. اگر در هدفمند کردن یارانه ها، دولت نتواند کنترل را در دست بگیرد تورم رشد خواهد کرد. البته سیستم بانکی ساماندهی شده و این ساماندهی از رشد تورم جلوگیری می کند.

نوع مطلب : اقتصاد، 
برچسب ها :
گزیده روزنامه ها و خبرگزاری های کشور
گزیده روزنامه ها و خبرگزاری های کشور
درباره وبلاگ

گزیده روزنامه ها و خبرگزاری های کشور

مدیر وبلاگ : لیلا شادمان
مطالب اخیر
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :